Operasyonel Kiralamanın Avantajları

Filo kiralamada uzman bir kadroyla çalışarak çok sayıda avantajdan faydalanırsınız:

Finansal Avantajlar

• Filo kiralama yaptığınız taktirde, filonuz için öz sermaye yatırımı ve araç satın alım finansmanı yapmaz, araç alımı için kullanacağınız nakit tutarını iş kolunuzla ilgili başka bir alanda değerlendirebilirsiniz.

• Filo kiralama için yaptığınız tüm harcamaları şirketiniz için gider olarak kaydedebilir, bu yolla vergi yönetimi yapabilirsiniz.

Hizmet Avantajları

• Filo kiralama yaptığınız taktirde, filo yönetiminiz için bir insan kaynağı oluşturmak zorunda kalmazsınız. Filo yöneticiniz yetkili servisler, sigorta firmaları, lastik firmaları gibi üçüncü partilerden sizin için ürün ve hizmet satın alır, gerekli takipleri yapar. • Filo harcamalarınızın takibi, kontrolü ve denetlemesi gibi işlemlerle uğraşmaz; araç kullanıcısının şikayet ve taleplerini yönetmek durumunda kalmazsınız.

• Belli aralıklarla lastik tedariği, araçlarınızın yetkili servislerden hizmet alması, düzgün ve hızlı hasar yönetimi, kesintisiz yol yardımı, ikame araç temini konularında üstün hizmet alırsınız.

Zaman Yönetimi Avantajı

• Şirketinizin filo yönetimini profesyonel bir operasyonel kiralama şirketine devretmekle bütçe konusunda tasarruf etmenizi yanı sıra; onarım, bakım, plaka tescili, kasko, lastik değişim, vergi ve sigorta işlemlerine vakit harcamayarak, zamandan da tasarruf edersiniz. Filo kiralamayı tercih ederek, kazanacağınız zaman ve işgücünü şirketinizin ana faaliyetine yönlendirebilirsiniz.

İkinci El Operasyon Avantajı

Filo kiralamayı tercih etmekle kullanmakta olduğunuz filo aracınızın ikinci el satış operasyonu ile ilgilenmek durumunda kalmazsınız.

© Copyright 2020 Taiga